نوای اسرار آمیز نخستین اجرای همایش نمایشنامه خوانی

نخستین اجرای نمایشنامه خوانی، نوای اسرار آمیز اثر امانوئل اشمیت سه شنبه 12 آذر، ساعت 4،سالن امیرکبیر شهرکرد.
نقش خوانان : سعادت همت زاده - کامیار معتمدیان. هدایتگر: طاهره سلیمانی.

خلاصه داستان نویسنده داستان دو مرد و شرح دلباختگی شان را حکایت می کند. یکی از دو مرد ابل زنورکو برنده جایزه نوبل ادبیات است که تنها در جزیره ای دور در دریای نروژ زندگی می کند و دیگری اریک لارسن. مردی که خود را خبرنگار نشریه نُبروْزنیک معرفی می کند در موقعیتی جالب به هم می رسند. گفتگوی شان درباره آخرین کتاب زنورکو به نام "عشق ناگفته" درباره مکاتبات عاشقانه یک مرد و زن بود که در ادامه روند مصاحبه عوض می شود و به همراه آن هویت های این دو مرد. خواندن این کتاب انتظار علاقمندان امانوئل اشمیت را مانند سایر آثارش برآورده می کند. 

اریک امانوئل اشمیت (تولد 1960 در سنت فوی لس ِ لیونSainte-Foy-les-Lyon ) نویسنده و نمایشنامه نویس محبوب و معاصر فرانسوی است . نمایشنامه های او در بیش از 30 کشور جهان ترجمه شده و به روی صحنه برده شده است.
او در مدرسه « لیس دو پارک » لیون درس خواند و در دانشگاه معروف « اکول نورمال سوپریر» پاریس پذیرفته شد .( 85-1980 ) و از همان دانشگاه موفق به دریافت دکترای فلسفه شد . موضوع پایان نامه اش را « دیدرو و متافیزیک » برگزید. وی به مدت سه سال در شربورگ و دانشگاه شامبری تدریس کرد. اصلیت او از استان الزاس است. پدر و مادرش معلم ورزش بودند . تحت تاثیر پدر و مادر غیر مذهبی اش بزرگ شد . او سرانجام پس از سالها انکار خدا به مسیحیت ایمان آورد.ابتدا او به عنوان نمایشنامه نویس شناخته شد. کار اولش نمایشنامه " Le nuit de …" چندین بار در فرانسه و کشورهای دیگر در سالهای 92-1991 به اجرا درآمد . موفقیت او در تاتر با دومین نمایشنامه اش « بازاریاب » آغاز شد که در سال 93 برنده جایزه « مولیر» برای بهترین نویسنده و نمایش شد.

نمایشنامه ها امانوئل اشمیت :ملاقات کننده ،خرده جنایت های زناشویی ،نوای اسرار آمیز،عشق لرزه،مهمان سرای دو دنیا ،مهمان ناخوانده و...

/ 0 نظر / 104 بازدید