اعتراض هنرمندان چهارمحال و بختیاری به انتخاب داوران جشنواره بیست پنجم

اعتراض هنرمندان چهارمحال و بختیاری به انتخاب داوران جشنواره بیست پنجم

هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری به داوری داوران جشنواره بیست پنجم اعتراض کردند .

جشنواره بیست و پنجم تئاتر استانی چهارمحال و بختیاری چهارشنبه شب با معرفی آثار برتر در مجتمع فرهنگی هنری مهر شهرکرد به کار خود پایان داد.
بیش از 200 نفر از هنرمندان شرکت کننده در جشنواره تئاتر استانی معتقد بودند، داوران می توانستند نگاه جامع تری نسبت به آثار ارائه شده در این جشنواره داشته باشند و آثار دیگری را به عنوان نمایش های برتر انتخاب کنند.

برخی از هنرمندان تئاتر در این جشنواره اعتقاد داشتند که داوران به صورت جامع به متون دست نویس توجه نکرده اند و متون دست نویس می توانست بهتر مورد ارزیابی قرار گیرد.

برخی از بازیگران و کارگردانان حاضر در این جشنواره معقتد بودند هنرمند شش ماه از زندگی، ذهن و کار خود را معطوف تولید یک اثر نمایشی می کند و این خستگی چند ماهه نباید نادیده گرفته شود.
این هنرمندان معتقد بودند: سیاست جشنواره باید انتخاب آثار برگزیده از بین نمایش های اورجینال  باشد اما این در حالی است که برگزیدگان این جشنواره از میان آثاری انتخاب شد که پیشتر در جشنواره های مختلف به روی صحنه رفته بود.
جلیل فرجاد به عنوان یکی ازداوران جشنواره پس از این انتقادها، با حضور در جمع هنرمندان تئاتر، امر داوری را سلیقه ای دانست و اعلام کرد: نظر داوران این بوده است که آثار برگزیده نظر آنان را به خود جلب کرده است.

حسن رونده دیگر داور این جشنواره متاسفانه نتوانست دلیل قانع کننده ای برای هنرمندان استان نسبت به انتخاب اثار برتر بیاورد وی در جواب هنرمندان گفت :سلیقه من این بوده که این اثر را بیاورم و دوست داشتم .

به گفته هنرمندان استان برخی از جوایز داده شده به آثار منطقی نبود مثلا دادن طراحی لباس به یک اثر که لباس محلی استان را به عنوان طراحی جدید پذیرفته و داوران جشنواره در جواب هنرمندان میگویند ما تا الان این لباس های محلی را ندیده بودیم .

هنرمندان استان شب گذشته به اداره ارشاد استان نیز انتقاد کرده اند که چرا وقتی باید آثار جشنواره پویا و جدید باشند آثاری به جشنواره راه پیدا میکنند که چندین مرتبه در جشنواره های مختلف تئاتر اجرا شده اند .

هنرمندان تئاتر از معاون هنری وزارت ارشاد خواستار این شدند که حق آنها دفاع کند و مراتب را پیگیری کنند

/ 0 نظر / 24 بازدید