”خاطرات و کابوس‌های یک کارگردان”

زندگی و آثار دکتر علی رفیعی در قالب مستند ”خاطرات و کابوس‌های یک کارگردان” تصویربرداری فیلم مستندی از زندگی آثار دکتر علی رفیعی با عنوان "خاطرات و کابوس‌های یک کارگردان" به نیمه رسید

این مستند درباره دکتر علی رفیعی کارگردان سرشناس تئاتر و سینما است که به کارگردانی مرتضی اتابکی  در حال ساخت است.
"مرتضی اتابکی" در این خصوص می‌گوید: «زندگی و ویژگی‌های آثار دکتر رفیعی محور اصلی این مستند است. علاوه بر خود دکتر رفیعی و بستگانشان، تاکنون بیش از 30 چهره فرهنگی هنری مقابل دوربین این مستند رفته‌اند و از ویژگی‌ها و تاثیرات آثار ایشان سخن گفته‌اند.»
اتابکی که خود تصویربرداری این فیلم را انجام می‌دهد، درباره روند کار اضافه می‌کند: «این روزها درکارگاه بازیگری دکتر رفیعی واقع در طبقه هفتم تالار وحدت، مشغول فیلمبرداری هستیم. تصویربرداری "خاطرات و کابوس‌های یک کارگردان" از خرداد امسال آغاز شده و تا بهار سال آینده به طول خواهد انجامید. این طولانی بودن هم به دلیل انجام مراحل تحقیقاتی همزمان با فیلمبرداری است. اصفهان، بندرانزلی و تهران شهرهایی هستند که در آن تصویربرداری کرده‌ایم و قرار است بخش‌هایی از فیلم را در پاریس که در برگیرنده بخش مهمی از زندگی دکتر رفیعی است، کار کنیم.»
اتابکی در پایان گفت: «در تلاشم تا بخشی از این مستند را برای نمایش در بزرگداشت دکتر رفیعی که با حضور اهالی تئاتر و سینما برگزار می‌شود، آماده کنم.»
گفتنی است بزرگداشت علی رفیعی پیش از این قرار بود 22 دی ماه در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شود که به دلیل همزمانی با اربعین حسینی این بزرگداشت با تأخیر در تماشاخانه ایرانشهر برگزار خواهد شد.

 

/ 0 نظر / 110 بازدید