قورباغه "آوای زاگرس" در تالاب چغاخور تحسین همگان را برانگیخت

با پایان یافتن نخستین جشنواره تئاتر میدانی محیط زیست  با عنوان "زاگرس را نجات دهیم" و معرفی برگزیدگان این جشنواره، نمایش آوای زاگرس به کارگردانی سوران حسینی از کردستان، روز جمعه مورخ 23/03/1393 در محل تالاب چغاخور از پایلوت ناغان –بلداجی برگزار شد.

به گزارش گروه تئاتر ارام،  این نمایش با ایده ای خلاقانه از زبان یک قورباغه برخی از تهدیدات زاگرس مرکزی نظیر پراکندگی بی رویه زباله، آلودگی منابع آب، شکار بی رویه و ...را یادآور شد.

تنها شخصیت این نمایش که یک قورباغه سبز است که در غم از دست دادن نامزدش در نتیجه آلودگی های محیط زیست فغان میکند و آلودگی و تباهی محیط زیست را در زاگرس به تصویر می کشد و در  پایان نیز خود قورباغه به دلیل همین آلودگی ها جان خود را از دست می دهد.

این نمایش که به شدت مورد استقبال مردم محلی قرار گرفته بود در تمامی لحظات اجرا، شادی و گریه حاضرین را با خود به همراه داشت  نمایش آوای زاگرس توانست عنوان دومین اثر برگزیده طرح و ایده و کارگردانی سوم جشنواره تاتر خیابانی را ازان خود کند .

 همچنین  خبات فتحی بازیگر این نمایش موفق شد عنوان بازیگر برتر نخستین جشنواره تاتر خیابانی را به خود اختصاص دهد.

نمایش آوای زاگرس که در نظرسنجی های مردمی در روز اجرا نیز موفق شده بود نظرات زیادی را به خود جلب کند، مورد تشویق و استقبال جوامع محلی و گردشگران اطراف تالاب قرار گرفت.

گفتنی است قرار است نمایش های"حکایت پاطاق اززبان برز" به کارگردانی محمود فرضی نژاد ازاستان گیلان و "طلای کثیف"  به کارگردانی مسعود براهیمی ازاصفهان و "زاگرس را نجات خواهند داد" به کارگردانی کاظم حیدری ازچهارمحال و بختیاری در روزهای آتی به ترتیب در استان های اصفهان، فارس و کهگیلویه و بویر احمد اجرا داشته باشند.

/ 1 نظر / 21 بازدید
محمد

سلام