«دست های دکتر زمل وایس» به روایتِ «نغمه ثمینی»

نمایش «دست‌های دکتر زمل وایس» نوشته نغمه ثمینی و کار پیام فروتن در تالار استاد «انتظامی» خانه هنرمندان ایران به صحنه می‌رود.

این نمایش جزو آثار شرکت کننده در جشنواره مونولوگ گروه تئاتر «لیو» بود که با بازی رضا بهبودی اجرا شد و قرار است از پنج دی ماه در تالار انتظامی خانه هنرمندان ایران به صحنه برود.

نغمه ثمینی نمایشنامه «دستهای دکتر زمل وایس» را براساس فیلمی مستند نوشته است و این اثر نمایشی مونولوگی است که از شخصیت‌ واقعی دکتر زمل وایس اقتباس شده است.

 «زمل وایس» پزشک مجارستانی قرن نوزدهم است که در می‌یابد عامل تبهای بیمارستانی‌، عفونتی است که از دست منتقل می‌شود و ... نغمه ثمینی این نمایش‌نامه را با الهام از شخصیت این پزشک که جزو نام‌آوران پزشکی جهان است، نوشته است.

 این اثر نمایشی با طراحی صحنه پیام فروتن به صحنه می‌رود.

 نمایش«دستهای دکتر زمل وایس» روز 19 آذر ماه در فستیوال مونولوگ گروه تئاتر لیو اجرا شده بود و از تاریخ 5 دی ماه راس ساعت 17:30 در تالار استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شود.

دیگر نمایشنامه نغمه ثمینی «پالتوی پشمی قرمز» با کارگردانی افسانه ماهیان و بازی الهام کردا،پیام دهکردی و ستاره پسیانی برای شرکت درسی‌امین جشنواره تئاتر فجر آماده اجرا می‌شود.

ثمینی این متن را پیش از این نوشته بود و حالا با بازنویسی جدیدی آن را برای اجرا در جشنواره آماده کرده است.

/ 0 نظر / 308 بازدید