نمایشنامه مرگ و دوشیزه در آموزشگاه تئاتر آرام خوانش و نقد شد.

نوشته آریل دورفمان به کارگردانی آرزو عبدالهی به تهیه کنندگی امیر کریمی، سه شنبه شب در شهرکرد بازخوانی شد.

در این بازخوانی که در آموزشگاه تخصصی تئاتر آرام شهرکرد برگزار شد ، ' اصغر اشراقی دهکردی ، 'سارا اسماعیلی' و 'محمد حیدری ' نقش خوانی کردند.
نمایشنامه مرگ و دوشیزه ،روایت یک خانواده انقلاب شلیایی است که قصد دارند در مواجه با یکی از عوامل سابق ضد انقلابی شیلی رفتارهای متفاوتی داشته باشند.
کارگردان این نمایشنامه گفت:' آریل دورفمان ' نویسنده اثر ، یکی از نویسندگان برتر جهان است که اصالتی آرژانتینی دارد اما به شیلی مهاجرت می کند و در آنجا با دیکتاتور 'پینوشه ' مواجه می شود.
'آرزو عبداللهی 'افزود:این نمایشنامه نگاهی جهان شمولی به مساله رفتارهای اجتماعی انسانها در طول تاریخ با یکدیگر دارد.
یکی از استادان دانشگاه و مترجم کتاب های نمایشنامه های آلمانی در نشست نقد اثر گفت:برای فهم بهتر از این نمایشنامه باید تاریخ انقلاب شیلی را به صورت کامل مرور کرد،چرا که این اثر تحت تاثیر مولفه های سیاسی انقلاب شیلی قرار دارد.
'کمال الدین شفیعی ' افزود:برای شناخت درام این اثر باید نمادهای آن را واکاوی کرد ،چرا که در این اثر افراد،تیپ می باشند و شخصیت نیستند و حتی فرد روشنفکر نیز دچار تزلزل است .
مسوول هنرهای نمایشی حوزه هنری و از پیشکسوتان تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت:این اثر یادآور ملودرام های جنایی و پلیس می باشد که زن در این اثر به دنبال عبور از عقده های درونی و سرگذشت تلخ خویش است.
' محمدرضا سمیع ' افزود:متاسفانه سریال 'روز بر می آید ' که در تلویزیون ایران پخش شد ،کپی برداری از این نمایشنامه است و کارگردان ایرانی هیچ اسمی از این اثر در تیتراژ سریال خود ، نیاورده است.
یکی دیگر از پیشکسوتان تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: خوانش های خوبی در این تئاتر از سوی جوانان شهرکردی صورت گرفت.
'بهروز زمانی دهکردی ' افزود:این اثر نمی تواند به عنوان یک شاهکار قلمداد شود ،چرا که نگارش آن به گونه ای است که یکی از نویسندگان چهارمحال و بختیاری نیز گفت:در این اثر زن دارای یک بیماری روانی ' هستریک ' است و باید نگاهی روانشناسانه به این اثر کرد.
'شمس الدین آل معصوم ' افزود:با توجه به این که این سه نفر در طول نمایشنامه دچار تغییر شخصیتی می شوند،باید آنها را شخصیت قلمداد کرد،اما شخصیت آن به گونه ای است که نماینده یک تیپ اجتماعی می باشند.
به گزارش روابط عمومی تئاتر آرام ،دوره جدید همایش نمایشنامه خوانی چهارمحال و بختیاری روزهای سه شنبه به صورت نقد متنی و روزهای شنبه به صورت خوانشی ،در آموزشگاه تئاتر آرام برگزار می شود.
در نشست این نمایشنامه خوانی برتر جهان،جمعی از هنرمندان رشته تاتر و سینمای چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.

/ 2 نظر / 175 بازدید
شيدا

سلام از وبلاگت خيلي خوشم اومد به منم سر بزن و آدرس وبلاگتو واسم بزار تا بتونم هر روز من و بقيه بازديد کنندگان بهت سر بزنيم محلي که وبلاگتو ثبت ميکني بزرگترين دايرکتوري وبلاگ نويسان ايران است و فوق العاده پر بازديد.حتما بيا و لينکتو ثبت کن .مرسي.

نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]