نمایشنامه ˈداستان یک پلکانˈ در شهرکرد بازخوانی شد

نمایشنامه ˈداستان یک پلکان ˈنوشته آنتونیو بونرو بایخو یه کارگردانی ژاکلین اعتصامی در شهرکرد بازخوانی شد.

باز روایی این نمایشنامه اسپانیایی از سوی گروه تئاتر آرام در مجتمع فرهنگی هنری امیرکبیر شهرکرد با حضور هنرمندان تئاتر چهارمحال و بختیاری صورت گرفت.

نمایشنامه داستان یک پلکان ، مناسبت اجتماعی جامعه متوسط دوره پسا رنسانس اروپا را نقد می کند،که برخورد انسان ها با یکدیگر و تضادها و اشتراکات آنان باعث بروز درام داستانی شده است.

مدرس تئاتر کشور گفت:نمایشنامه داستان یک پلکان از سوی ژاکلین اعتصامی به خوبی بازخوانی شد و در این روایت کارگردان توانست به متن نمایشنامه وفادار بماند.

ˈکمال الدین شفیعی ˈ در نشست نقد و بررسی این اثر افزود: ترجمه فارسی این نمایشنامه دارای ضعف های عمده ای است که نمی توان از آن چشم پوشید.

کارگردان نمایشنامه داستان یک پلکان نیز گفت:نقد اجتماعی این اثر از ویژگی بارز آن به حساب می آید.

ˈژاکلین اعتصامی ˈ افزود:هنرمندانی که این اثر را در شهرکرد اجرا کردند از انگیزه بالا برخوردارند چرا که برخی از آنان اجرای اول خود را تجربه می کردند.

به گزارش روابط عمومی  گروه تئاتر آرام ، در این نمایشنامه مینا الله بخشی ،معصومه قربانی پور،نادیا شاهرخ ، مریم فتاحی ، پریا امینی ، ایمان دوستی ایرانی ،راضیه نظری ،معصومه باقری ،اکبر مرتضوی،آرش طاهریان ،پگاه قائدی،داوود امینیان ،سعید شیرزاد،عرفان اشرفی ، مریم توسلی ،مهدی دوستی ایرانی و ریحانه صانعی ،شخصیت خوانی کردند.

/ 0 نظر / 130 بازدید