یکی از اصلی ترین نیاز تئاتر شهرستان ها مکان اجراست.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در بازدید از تالار حافظ بنیاد رودکی نیاز اصلی فعلی تئاتر استان را مکان اجرای حرفه ای دانست .

به گزارش روابط عمومی تئاتر آرام حجت الله شیروانی گفت : بی شک تئاتر به عنوان یک هنر اصیل و شناسنامه دار می تواند تاثیر به سزایی در فرهنگ و هنر جامعه داشته باشد.

شیروانی نبود اجرای مستمر نمایش در شهرستانها را دلیل اصلی جدایی تماشاگر از این هنر انسان ساز دانست  

به گفته وی اجرای تئاتر حرفه ای نیاز به مکان حرفه ای  دارد که متاسفانه در استان ما مکانی به صورت حرفه ای برای نمایش وجود ندارد.

وی تالار  حافظ را از نظر ساخت بسیار  حرفه ای ارزیابی کرد و  افزود :امیدوارم در شهرستانها نیز با حمایت مسئولین شاهد برپایی چنین سازه های نمایشی و اثر گذار باشیم .

مشاور اجرایی بنیاد رودکی نیز در بازید این تالار گفت : تالار حافظ مبتنی بر سازه های متحرک و پرتابل شکل گرفته است و ویژگی اصلی آن  بخش سازه آن است  که به صورت پرتابل ساخته شده است .

مجتبی مهاجری افزود : این تالار دارای سقفی به ارتفاع 9 متر و تجهیزات بالابر، چاله غیب شو و جایگاه تماشاچی متحرک است که امکان چیدمان تک سویه، دو سویه، سه سویه و چهار سویه را دارد.

 وی مدت زمانی صرف شده برای ساخت این پروژه  را 6 ماه اعلام کرد و گفت : در حال حاضر در این مکان دو نوبت نمایش تئاتر وجود دارد که با استقبال هنرمندان  ربه رو شده و مخاطبان زیادی را به این تالار کشانده است .که باعث پیشنهادات زیادی از سویی کارگردانان تئاتر مرکز شده است.

به گزارش روابط عمومی تئاتر آرام تالار حافظ – نخستین تالار نمایشی پرتابل ایران  است که به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جنب مرکز آموزش بنیاد رودکی روبه روی تالار وحدت احداث شده است .

 

/ 0 نظر / 60 بازدید