نمایشنامه ˈدر انتظار گودو ˈ در شهرکرد بازخوانی شد

نمایشنامه ˈدر انتظار گودوˈ نوشته ساموئل بکت به کارگردانی مهدی عسگری در پلاتو مجتمع فرهنگی هنری امیر کبیر شهرکرد بازخوانی شد.

این نمایشنامه روز چهارشنبه با همکاری آموزشگاه هنرهای نمایشی آرام شهرکرد و انجمن هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری بازخوانی شد.

در بازخوانی این اثر کاظم حیدری ،مسلم سلیمانیان چالشتری ، مهدی عسگری ،محمدرضا لله گانی و مرتضی احمدی نقش خوانی کردند.

یکی از مدرسان رشته تئاتر کشور و مترجم آثار نمایشی گفت:در انتظار گودو نمایشنامه ای است که رویکردی فلسفی به جهان دارد و باید ساعت ها درباره آن بحث کرد.

ˈ کمال الدین شفیعیˈدر نشست نقد و بررسی خوانش این اثر افزود:ابزود به معنای پوچ گرایی نیست بلکه به معنای زدایش مفهوم و معنا باختگی است و این اثر یک کار ابزودیک می باشد.

یکی از کارگردانان پیشکسوت تئاتر چهارمحال و بختیاری نیز گفت:

نمایشنامه در انتظار گودو یک شاهکار در حوزه ادبیات نمایشی است.

ˈمحمدرضا سمیع ˈ افزود:نمایشنامه در انتظار گودو رویکردی شاعرانه دارد اما هنگام ترجمه یا اجرا ممکن است این رویکرد شاعرانه را مخاطب از دست بدهد.

کارگردان نمایشنامه در انتظار گودو نیز گفت:اجرای این نمایشنامه در قرن جاری نیز همچنان از سوی هنرمندان جهان دنبال می شود.

ˈمهدی عسگری ˈ افزود:نمایشنامه در انتظار گودو روایت افرادی است که نسبت به جهان پیرامون خود آگاه محور نیستند و چنانچه به این آگاهی برسند به کمال دست یافته اند.

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر آرام :در این  نشست نقد و بررسی این اثر جمعی از هنرمندان تئاتر و فیلم چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.

/ 0 نظر / 36 بازدید