دو اثر نمایشی از استان چهارمحال و بختیاری در جشنواره منطقه سوره ماه

دو اثر نمایشی از استان چهارمحال و بختیاری به  چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای سوره اهواز راه پیدا کردند .

مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت :نمایش های جاده ای به سوی کعبه از رضا ولی پور دهکردی و "کاست محزون "از مسلم سلیمانیان و جلال نجفی به جشنواره منطقه ای سوره ماه راه پیدا کردند .

محمد رضا سمیع افزود :نمایش جاده ای به سوی کعبه نوشته  آتولفوگارد است داستان آن درباره پیرزن هنرمندی به نام هلن است که در منطقه‌ای روستایی در آفریقا زندگی می‌کند .این نمایش  به طرح موضوعات مهمی چون ، مساله حاد تبعیض نژادی ، سوالی عمیقی درباره نژادپرستی در همه اشکال و ابعادش و آزادی روح انسان با توسل به تمثیلی الهی می پردازد.

به گفته وی کارگردانی این اثر هنری رضا ولی پور دهکردی است و ثریا امینیان ،جواد هیاریان و پریا امینی بازیگران این نمایش هستند .

مسئول واحد نمایش حوزه هنری افزود :نمایش "کاست محزون" نیز به نویسندگی مسلم سلیمانیان و کارگردانی مشترک مسلم سلیمانیان و جلال نجفی دیگر نمایش شرکت کننده در جشنواره منطقه ای سوره ماه است .

سمیع گفت :  نمایش کاست محزون داستان آزاده ای است که پس از سالها به خانه برگشته ولی با کمال تعجب شاهد آن است که کسی از او استقبال نمی کند،  با ورود به خانه پدری خود قصه نمایش شروع می شود .رویکرد این اثر به جنگ اشاره به ویرانیها است که جنگ از خود به جا می گذارد .

به گفته وی جلال نجفی ،مهدی حسن زاده،محمد حیدری،آرزو عبدالهی ،سارا دهقان ،بهناز صانعی و ... بازیگران این نمایش هستند .

به گزارش روابط عمومی گروه آرام، چهارمین جشنواره منطقه سه تئا‌تر سوره ماه از ۱۵ تا ۱۷ شهریور ماه با حضور استانهای منطقه سه کشور (ایلام، بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد، قم، لرستان و خوزستان) و به میزبانی اهواز برگزار می‌شود.

/ 0 نظر / 174 بازدید