اجرای اپرای «حافظ» از نیمه دوم بهمن آغاز می‌شود

 

بهروز غریب‌پور از آغاز اجراهای اپرای عروسکی «حافظ» از نیمه دوم بهمن در تالار فردوسی خبر داد.

بهروز غریب‌پور با اشاره به ساخت عروسک‌ها، دوخت لباس‌ها و نیز ساخت صحنه‌های مختلف این اپرا که در حال انجام است، گفت: تمامی این امور به موازات هم در حال انجام است و اگر همه موارد با توجه به زمان بندی‌های صورت گرفته، به طور منظم و بر اساس انتظارم سپری شوند از 15 بهمن اجرای نمایش را آغاز می‌کنیم.


وی در خصوص بخش سمفونیک این اپرا که قرار بود توسط ارکستر سمفونیک اتریش اجرا و ضبط شود، توضیح داد: ما بنا به دلایلی نتوانستیم برای ضبط این بخش به اتریش سفر کنیم و در نهایت توسط ارکستر فیلارمونیک روسی بلغارستان قطعات سمفونیک این نمایش را ضبط کردیم که بخش کوتاهی از آن باقی مانده که تا پایان دی سال جاری انجام می‌شود.
وی ارکستر فیلارمونیک روسی بلغارستان را ارکستری با قابلیت‌های مطلوب توصیف کرد و با اشاره به برگزاری کنکور آواز با حضور 90 خواننده خاطر نشان کرد: ما با برگزاری این کنکور سعی داشتیم خواننده‌های مستعد و ناشناخته اپرای ایرانی را برای ضبط اپرای دیگر شخصیت‌های نمایش و نیز مخالف خوانان پیدا کنیم که موفق بودیم؛ چرا که ایده آل من این بود که تمام خواننده‌های این نمایش متاثر از موسیقی و نمایش ایرانی باشد و با این کارها توانستیم به اپرای ایرانی نزدیک شویم.

وی با بیان این مطلب که در اپرای «حافظ» اپرای غربی جایی ندارد، یادآور شد: در این نمایش اشترم‌خوانی و رجزخوانی جایگزین اپرای غربی شده است و ما یک گام بر اپرای ایرانی نزدیک‌تر شویم.
اپرای عروسکی «حافظ»، پنجمین اپرای عروسکی ساخته بهروز غریب‌پور پس از اپراهای درخشانی چون: «مکبث»،
«عاشورا»، «مولوی» و «رستم و سهراب» است که این بار با صدای علیرضا قربانی و از نیمه دوم بهمن سال جاری در تالار فردوسی روی صحنه می‌رود.

/ 0 نظر / 93 بازدید